Pomůcky a pracovní listy

Zvukový příběh s obrázky krajiny a pracovním listem - pěší cesta přes louky, po dřevěném mostě, lesem po kamenné cestičce za zpěvu ptáků a sněhem až na vrcholky hor, kde panuje vichřice...

Náměty pro práci s dětmi:                                 ZDARMA

Náhled Zvukový příběh obrázky a pracovní list
Náhled Zvukový příběh obrázky a pracovní list
  • pustit jen zvuk a nechat děti hádat, kudy vede cesta
  • přidat obrázky krajiny, kterou cesta vede: ke stažení zdarma zde: 1. rozložíme obrázky v náhodném pořadí, děti je řadí 2. rozmístíme obrázky co nejdál od sebe v místnosti, děti jdou podle zvuku k těm, které jsou na řadě
  • pantomimický příběh: hudba vypráví příběh a my jej s dětmi ztvárňujeme - Jak se nám jde na louce? Jak přes vodu? Jak do kopce po stezce? Jak ve sněhu? Jak se cítíme ve vichřici na vrcholcích hor? 

Obrázky krajiny a pracovní list zdarma zde:

CALENDAR FOR ENGLISH CLASSROOM   ZDARMA

Vytiskněte, vyberte si symboly pro jednotlivé dny, vystřihněte a nalepte je. Zalaminujte, vystříhejte. 

HUDEBNÍ NÁSTROJE A JAK SE NA NĚ HRAJE ZDARMA

Obrázkové karty - 12 izolovaných hudebních nástrojů a 12 hudebníků s nimi. Vytiskněte, zalaminujte, rozstřihněte. Můžete s dětmi párovat, popisovat, napodobovat, pojmenovávat.

Praktický e-book nabitý bohatými zkušenostmi z praxe. Cílem je inspirovat učitele angličtiny k tvořivosti, ukázat, jak se dá cizí jazyk učit s láskou a radostí. A poskytnout jim rychle využitelný zásobník. Vhodný i pro domácí použití a v prvních třídách ZŠ.

100 zábavných a ověřených aktivit a variací pro výuku (pohybové hry, písničky, básničky, drilovací hry...) s podrobnými instrukcemi k provedení, tipy, jak děti zklidnit a ztišit, jak skupinu dětí snadno přemístit.


E-book Bubnování s předškoláky a malými školáky přináší praktické aktivity do školky i školy, do volnočasových aktivit. Bubnování s dětmi zvládne každý. Stačí se nebát a pustit se do něj. V E-booku najdete více než 60 aktivit a variací a připravené karty pro různé hry k vytištění.

Bubnování rozvíjí spolupráci, kreativitu, schopnost improvizace, hudební vnímání, rytmus, hrubou motoriku, předmatematické a matematické dovednosti. Děti se učí být aktivní součástí skupiny, respektovat pravidla, individuálně se projevovat. Je skvělou prevencí agresivity, vybíjí stresující zážitky. Má prokazatelný pozitivní účinek na fyzické i duševní zdraví. Přináší radost, zábavu a energii.

Autorka Mgr. Daniela Šimonová je zkušená předškolní pedagožka a lektorka angličtiny. Působila jako lektorka dětských kroužků, anglická učitelka v dvojjazyčných školkách, vychovává svou dceru od narození dvojjazyčně. 10 let vedla jazykovou školu a 12 let působí jako učitelka. Jako ředitelka MŠ získala od České školní inspekce výjimečné ohodnocení "inspirativní praxe". Školí předškolní pedagogy. Věnuje se hudbě.