Hudba

Nejbližší akce a vystoupení:

ZPÍVEJ ZE SRDCE, ZPÍVEJ PRO RADOST
Kdy: Út 28.2. 18:30
Kde: KC 12, Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4
Vstupné: 280,-Kč
Rezervace: jara@kc12.cz, 241 773 832
Kapacita omezená. 

Intuitivní písně a mantry. Můžete se nechat pohladit zvukovou lázní hlasu v doprovodu léčivých nástrojů, ale i na ně hrát a zpívat a spoluvytvořit tak jedinečnou píseň. Těším se na společné harmonické chvíle na vlnách hudby. 


CD Modlitba pro planetu Zemi - 2 roky hluboké, niterné práce a zrání. CD Modlitba pro planetu Zemi vyjde v nejbližších dnech. Písně o Zemi, vodě, větru, vzduchu, příběh ženství v písni o Měsíci, pocta Slunci, modlitba pro ukončení bojů mezi muži a ženami v duetu s Michalem Turkem, Modlitba pro planetu Zemi - zhmotnění mého dětského indiánského snu. Intuitivní hudba, meditativní a afirmační skladby s tématem vědomého bytí. Přirozené nástroje - přirozené vibrace, vokální polyfonie, zvukové příběhy a mnohem víc. Ukázky zde:

Modlitba pro planetu Zemi

Modlím se za planetu svou, za Zemi jedinou. Ať je to planeta lásky, planeta krásy, planeta míru. Přidejte se k Modlitbě za mír a lásku na planetě Zemi. Ponořte se do hlubokého meditačního stavu a otevřete své srdce. Nechte celou svou bytost naplnit světlem. Živě si představte tu nádheru... Už je to planeta lásky, planeta krásy, planeta míru.  

Děkuji - acapella vokální polyfonie v 7 jazycích
Děkuji, za všechno děkuji, děkuji a život miluji.

Daalụ - igbo Takk - islandština Adúpẹ́ - yorubsky Na gode - hausština Faʻafetai - samojsky Mahalo - havajsky Salamat - filipínsky a také: Asante - svahilsky ขอบคุณ [khawp khun] - thajsky Takk skal du ha - norsky Köszönöm - maďarsky Tēnā koe - maorsky Rahmat - uzbecky Diolch - welšsky ありがとう [Arigato] - japonsky धन्यवाद [dhun-yuh-vaad] - hindsky Σ' ευχαριστώ! - řecky Kiitos - finsky Спасибо [Spasiba] - rusky Tänan - estonsky Hvala - chorvatsky Danke - německy Dzięki - polsky شكرًا - arabsky Cảm ơn - vietnamsky 감사합니다 [gahm-sa-hab-ni-da] - korejsky 谢谢 [xiè xiè] - čínsky Teşekkürler - turecky Obrigado / Obrigada - portugalsky Bedankt - holandsky Merci - francouzsky Grazie - italsky Gracias - španělsky ... 

Svět je místo k vděčnosti. Za život. Za krásu. Za lásku. Za všechny zkušenosti, které naše duše potřebuje zažít.

Punčao / Slunce zář

Přivítejte ráno s nádhernou energií. Otevřete se slunci. Ranní meditace pro radost a lásku. Zavřete oči a nechte se prostoupit léčivými tóny.  

Horám a oblakům
Indiánská flétna, šamanský buben a chřestidla, relaxační, očistná hudební lázeň, dobrodružná cesta vedoucí přírodou, přes louky, vodu, lesy, na vrcholky hor, až do míst věčného sněhu, kde vítr hraje své symfonie. Věnuji tátovi, pro jeho lásku k horám, kterou jsem od něj dostala do vínku.

Růže lásku přináší

Modlitba pro muže a ženu, niterná prosba o ukončení tisíceletého "boje" mezi muži a ženami. Je čas opustit staré modely a vykročit na novou cestu. Cestu vzájemné úcty, respektu, obohacování se, SPOLUpráci. Je čas pro návrat k přírodě. Čas pro návrat s sobě. Kdo najde lásku hluboko v sobě a sám sebe s ní naplní, je připravený žít lásku v partnerství. Je to cesta. A každý krok se počítá :)

Luna
Příběh ženství v meditativní, intuitivní písni. Jemná, harmonická skladba, pocta měsíci jako našemu věčnému průvodci temnotou. Vokální polyfonie, klavír, viola, africké udu, tibetské činelky a další etnické perkuse a chimes. 

Milované dítě vesmíru
Matka Země Gaia je tu pro Tebe. Jsi milované dítě vesmíru. Otevři své srdce a miluj. Miluj sebe. Daruj si lásku. Dovol si ji. TY jsi milované dítě vesmíru.  

Má síla je se mnou
Přijmi vlastní sílu. Je stále s Tebou. Proudí k Tobě nepřetržitě z přírody, ze země, z nebe. Je nevyčerpatelná. Máš ji.  

Afirmační písně pro vědomé bytí a práci s myslí - spojení afirmace s hudbou její sílu mnohonásobně zvyšuje. Tělo potřebuje být vystaveno hudbě alespoň 6 minut, aby se na opravdu vyladilo a nechalo ji na sebe v hloubce působit. Kratší nahrávky je tedy vhodné pustit víckrát. Se zavřenýma očima hudbu vnímáme o mnoho intenzivněji. Při poslechu na kvalitních reproduktorech či se sluchátky na nás můžou lépe působit frekvence hudby.  


Ranní afirmační píseň S radostí, s milostí, s láskou. Zavřete oči, nalaďte se na své nitro, prociťte radost, milost a lásku hluboko v sobě. Zůstaňte v tomto pocitu. Vy tvoříte svůj den.  

Intuitivní meditace pro zvědomění světla a lásky v nás. Afirmační píseň pro naladění na proud světla a lásky.  

Ráno je posvátný okamžik. Nalaďte se na sebe a na slunce při meditaci v pohybu. Postupně rozhýbeme a uvolníme všechny časti těla a navnímáme sami sebe. Otevřeme se slunci a světlu. Meditace je slovně vedena a v pozadí hraje píseň Punčao. Punčao je podle Inků okamžik rozednění, kdy sluneční paprsky poprvé překročí obzor, chvíle jasné krásy v zářivém vzduchu vysokých And... Krásné ráno! 

Afirmační píseň pro osvobození mysli od neustálého toku myšlenek. Mantra vhodná při přetlaku myšlenek, vnitřním zmatku, neschopnosti se zastavit, nachlazení, které bývá následkem... Pro lepší působení pustit alespoň 2x a zpívat také :) Krásnou radostnou dovolenou! 

Spontánní díkuvzdání matce Zemi. Pachamama je v andské mytologii Matka Země, Chacana je mnohavýznamový andský kříž, spojení spodního, prostředního a horního světa, paralelně nevědomí, vědomí a duše / duch. Píseň (modlitba) ke mně přišla po otevření knihy Shamanic Mysteries of Peru, Nejvprve přišel dojemný proud slz a potom se změnil v melodii se slovy Pachamama a Chacana... Prohřála celé mé srdce a rozzářila celou mou bytost. Děkuji. 

Já a hudba - hudba má sílu harmonizovat člověka. Pracuji s hlasem, polyfonií, léčivými hudebními nástroji - nástroji původními, etnickými, z přirozených materiálů, které mají moc svými vibracemi prostoupit buňky našeho těla a příznivě ovlivnit jejich stav. Hledám prapůvodní čistotu a sílu hudby.  Experimentuji se zvukem. Aby hudba byla energeticky "výživná" musí trvat určitou dobu. Spojuji ve své tvorbě všechny vlivy, které jsem na své cestě potkala a vytvářím svoji osobní zpověď. Ctím indiánskou moudrost a cítím hluboký vděk za život. Tvořím původní intuitivní písně a mantry pro podporu vnitřního vyladění a vědomé bytí. Spolupracuji s ženským zpívajícím kruhem Alunaire. 

Významnými hudebními setkáními pro mne byla to s Idou Kellarovou, Anitou Doulne, Frankie B. Frankem, Anetou Gregovou, Michalem Burianem, Pavlem Černým v Han hepi wašte a momentálně s Ladislavem Frydrýnem, Michalem Turkem a Lenkou Počtovou. Virtuální hudební setkání pak s Georgem Harissonem a mnoha dalšími. Na cestě hledání "pravé" hudby mi pak byl velkou inspirací Vlasta Marek s jeho knihou "Tajné dějiny hudby". Cesta je cíl - hledání pokračuje...

Z projektů minulých i současných:

Han hepi wašte - Indiánské a jíné písně

Alunaire - hudební procházka Vyšehrad

Africké polyfonie s Anitou Doulne