Daniela Šimonová - Hudba

Nejbližší akce a vystoupení:

Křest CD Modlitba pro planetu Zemi ze srdce Evropy - Art Café, 15.6. 18:30
Křest CD Modlitba pro planetu Zemi ze srdce Evropy - Art Café, 15.6. 18:30

Křest CD Modlitba pro planetu zemi ze srdce Evropy
Kdy: Čt 15.6. 18:30
Kde: Art Café, Mostecká 14, Praha 1
Vstupné: DOBRO-volné
Rezervace: daniela.melodie@gmail.com

Kapacita omezená. 

Meditativní koncert s křestem CD - Modlitba pro planetu Zemi ze srdce Evropy. Bude se konat v nádherném komorním prostoru Art Café v samém srdci Prahy. Těšit se můžete na meditativní písně a zpěv, harmonizační léčivé, přirozené nástroje a překvapení. Proběhne slavnostní křest CD Modlitba pro planetu Zemi. Velmi si cením, že jeho kmotrou je spisovatelka Terezie Dubinová.Přidejte se k Modlitbě pro planetu Zemi ze srdce Evropy.Budete moct využít také výborné občerstvení kavárny Art Café, nemluvě o jeho silné alchymistické energii

Hudba má sílu harmonizovat člověka. Pracuji s hlasem, polyfonií, léčivými hudebními nástroji - nástroji původními, etnickými, z přirozených materiálů, které mají moc svými vibracemi prostoupit buňky našeho těla a příznivě ovlivnit jejich stav. Hledám prapůvodní čistotu a sílu hudby.  Experimentuji se zvukem. Aby hudba byla energeticky "výživná" musí trvat určitou dobu. Spojuji ve své tvorbě všechny vlivy, které jsem na své cestě potkala a vytvářím svoji osobní zpověď. Ctím indiánskou moudrost a cítím hluboký vděk za život. Tvořím intuitivní písně a mantry a afirmační písně pro podporu vnitřního vyladění a vědomého bytí. Spolupracuji s ženským zpívajícím kruhem Alunaire. V minulosti jsem mj. hrála a vydala CD např. s kapelami Han Hepi Wašte (CD Indiánské a jiné písně) a Ekopela (CD Ekohrátky z Vyšehrádku), zkoumala jsem etnickou hudbu, napsala knihu S písničkou kolem světa, lektorovala mnoho hudebních workshopů pro pedagogy i veřejnost. (V mé hudební prehistorii jsem také jezdila s kapelou Crazy Lady po Evropě jako baskytaristka, zpívala doo wop s Shampoo, založila kapelu Apples...) Miluju hudbu, miluju planetu Zemi. Věřím, že hudba je univerzální jazyk, který dokáže do našich životů vnést harmonii. A radost ze života :) 

CD Modlitba pro planetu Zemi

VIDEOKLIPY: 

Modlitba pro planetu Zemi Modlím se za planetu svou, za Zemi jedinou. Ať je to planeta lásky, planeta krásy, planeta míru. Přidejte se k Modlitbě za mír a lásku na planetě Zemi. Ponořte se do hlubokého meditačního stavu a otevřete své srdce. Nechte celou svou bytost naplnit světlem. Živě si představte tu nádheru... Už je to planeta lásky, planeta krásy, planeta míru.

Růže lásku přináší Modlitba pro muže a ženu, niterná prosba o ukončení tisíceletého "boje" mezi muži a ženami. Je čas opustit staré modely a vykročit na novou cestu. Cestu vzájemné úcty, respektu, obohacování se, SPOLUpráci. Je čas pro návrat k přírodě. Čas pro návrat s sobě. Kdo najde lásku hluboko v sobě a sám sebe s ní naplní, je připravený žít lásku v partnerství. Je to cesta. A každý krok se počítá :)


Děkuji - acapella vokální polyfonie v 7 jazycích Děkuji, za
všechno děkuji, děkuji a život miluji.
Daalụ - igbo Takk - islandština Adúpẹ́ - yorubsky Na gode - hausština Faʻafetai - samojsky Mahalo - havajsky Salamat - filipínsky a také: Asante - svahilsky... Luna 
Příběh ženství v meditativní, intuitivní písni. Jemná, harmonická skladba, pocta měsíci jako našemu věčnému průvodci temnotou. Vokální polyfonie, klavír, viola, africké udu, tibetské činelky a další etnické perkuse a chimes. 
Duha / Jedním se stáváme Oddělení je iluze, jedním se stáváme, jedním jsme... Jako květy jedné louky, jablka co plodí jeden strom, jako kapky deště, jako zrnka písku na poušti... Milované dítě vesmíru 
Matka Země Gaia je tu pro Tebe. Jsi milované dítě vesmíru. Otevři své srdce a miluj. Miluj sebe. Daruj si lásku. Dovol si ji. TY jsi milované dítě vesmíru.  
Má síla je se mnou Přijmi vlastní sílu. Je stále s Tebou. Proudí k Tobě nepřetržitě z přírody, ze země, z nebe. Je nevyčerpatelná. Máš ji.  

Punčao / Slunce zář Přivítejte ráno s nádhernou energií. Otevřete se slunci. Ranní píseň pro radost a lásku. Zavřete oči a nechte se prostoupit léčivými tóny. Tančete. Vítejte den jako Indiáni...  Horám a oblakům Indiánská flétna, šamanský buben a chřestidla, relaxační, očistná hudební lázeň, dobrodružná cesta vedoucí přírodou, přes louky, vodu, lesy, na vrcholky hor, až do míst věčného sněhu, kde vítr hraje své symfonie. Věnuji tátovi, pro jeho lásku k horám, kterou jsem od něj dostala do vínku.

Afirmační písně pro vědomé bytí a práci s myslí - spojení afirmace s hudbou její sílu mnohonásobně zvyšuje. Tělo potřebuje být vystaveno hudbě alespoň 6 minut, aby se na opravdu vyladilo a nechalo ji na sebe v hloubce působit. Kratší nahrávky je tedy vhodné pustit víckrát. Se zavřenýma očima hudbu vnímáme o mnoho intenzivněji. Při poslechu na kvalitních reproduktorech či se sluchátky na nás můžou lépe působit frekvence hudby.  


Ranní afirmační píseň S radostí, s milostí, s láskou. Zavřete oči, nalaďte se na své nitro, prociťte radost, milost a lásku hluboko v sobě. Zůstaňte v tomto pocitu. Vy tvoříte svůj den.  

Intuitivní meditace pro zvědomění světla a lásky v nás. Afirmační píseň pro naladění na proud světla a lásky.  

Ráno je posvátný okamžik. Nalaďte se na sebe a na slunce při meditaci v pohybu. Postupně rozhýbeme a uvolníme všechny časti těla a navnímáme sami sebe. Otevřeme se slunci a světlu. Meditace je slovně vedena a v pozadí hraje píseň Punčao. Punčao je podle Inků okamžik rozednění, kdy sluneční paprsky poprvé překročí obzor, chvíle jasné krásy v zářivém vzduchu vysokých And... Krásné ráno! 

Afirmační píseň pro osvobození mysli od neustálého toku myšlenek. Mantra vhodná při přetlaku myšlenek, vnitřním zmatku, neschopnosti se zastavit, nachlazení, které bývá následkem... Pro lepší působení pustit alespoň 2x a zpívat také :) Krásnou radostnou dovolenou! 

Spontánní díkuvzdání matce Zemi. Pachamama je v andské mytologii Matka Země, Chacana je mnohavýznamový andský kříž, spojení spodního, prostředního a horního světa, paralelně nevědomí, vědomí a duše / duch. Píseň (modlitba) ke mně přišla po otevření knihy Shamanic Mysteries of Peru, Nejvprve přišel dojemný proud slz a potom se změnil v melodii se slovy Pachamama a Chacana... Prohřála celé mé srdce a rozzářila celou mou bytost. Děkuji. 

Významnými hudebními setkáními pro mne byla to s Idou Kellarovou, Anitou Doulne, Frankie B. Frankem, Anetou Gregovou, Michalem Burianem, Pavlem Černým v Han hepi wašte a momentálně s Ladislavem Frydrýnem, Michalem Turkem a Lenkou Počtovou. Virtuální hudební setkání pak s Georgem Harissonem a mnoha dalšími. Na cestě hledání "pravé" hudby mi pak byl velkou inspirací Vlasta Marek s jeho knihou "Tajné dějiny hudby". Cesta je cíl - hledání pokračuje...

Z projektů minulých i současných:

Han hepi wašte - Indiánské a jíné písně

Alunaire - hudební procházka Vyšehrad

Africké polyfonie s Anitou Doulne