Hudba

Nejbližší akce a vystoupení:

DARY ZE - MĚ Interaktivní meditativní koncert

Datum a čas: út 27.9.2022, 19:00

Místo: Studio Setkávání, Řetězokovářů 12, Praha 6 - Bílá Hora

Vstupné: 290,- Kč

O akci: https://www.facebook.com/events/1120923628830555 


CD Modlitba pro planetu Zemi - pracuji na nahrávání autorského CD Modlitba pro planetu Zemi, Bude obsahovat intuitivní hudbu, meditativní a afirmační skladby s tématy přírody a vědomého bytí. Až dozraje čas a mozaika se poskládá, album spatří světlo světa. Ukázky zde:

Matka Země Gaia je tu pro Tebe. Jsi milované dítě vesmíru. Otevři své srdce a miluj. Miluj sebe. Daruj si lásku. Dovol si ji. TY jsi milované dítě vesmíru.  

Přivítejte ráno s nádhernou energií. Otevřete se slunci. Ranní meditace pro radost a lásku. Zavřete oči a nechte se prostoupit léčivými tóny.  

Příběh ženství v meditativní, intuitivní písni. Jemná, harmonická skladba, pocta měsíci jako našemu věčnému průvodci temnotou. Vokální polyfonie, klavír, viola, africké udu, tibetské činelky a další etnické perkuse a chimes. 

Přijmi vlastní sílu. Je stále s Tebou. Proudí k Tobě nepřetržitě z přírody, ze země, z nebe. Je nevyčerpatelná. Máš ji.  

Afirmační písně pro vědomé bytí a práci s myslí - spojení afirmace s hudbou její sílu mnohonásobně zvyšuje. Tělo potřebuje být vystaveno hudbě alespoň 6 minut, aby se na opravdu vyladilo a nechalo ji na sebe v hloubce působit. Kratší nahrávky je tedy vhodné pustit víckrát. Se zavřenýma očima hudbu vnímáme o mnoho intenzivněji. Při poslechu na kvalitních reproduktorech či se sluchátky na nás můžou lépe působit frekvence hudby.  


Ranní afirmační píseň S radostí, s milostí, s láskou. Zavřete oči, nalaďte se na své nitro, prociťte radost, milost a lásku hluboko v sobě. Zůstaňte v tomto pocitu. Vy tvoříte svůj den.  

Ráno je posvátný okamžik. Nalaďte se na sebe a na slunce při meditaci v pohybu. Postupně rozhýbeme a uvolníme všechny časti těla a navnímáme sami sebe. Otevřeme se slunci a světlu. Meditace je slovně vedena a v pozadí hraje píseň Punčao. Punčao je podle Inků okamžik rozednění, kdy sluneční paprsky poprvé překročí obzor, chvíle jasné krásy v zářivém vzduchu vysokých And... Krásné ráno! 

Afirmační píseň pro osvobození mysli od neustálého toku myšlenek. Mantra vhodná při přetlaku myšlenek, vnitřním zmatku, neschopnosti se zastavit, nachlazení, které bývá následkem... Pro lepší působení pustit alespoň 2x a zpívat také :) Krásnou radostnou dovolenou! 

Spontánní díkuvzdání matce Zemi. Pachamama je v andské mytologii Matka Země, Chacana je mnohavýznamový andský kříž, spojení spodního, prostředního a horního světa, paralelně nevědomí, vědomí a duše / duch. Píseň (modlitba) ke mně přišla po otevření knihy Shamanic Mysteries of Peru, Nejvprve přišel dojemný proud slz a potom se změnil v melodii se slovy Pachamama a Chacana... Prohřála celé mé srdce a rozzářila celou mou bytost. Děkuji. 

Já a hudba - hudba má sílu harmonizovat člověka. Pracuji s hlasem, polyfonií, léčivými hudebními nástroji - nástroji původními, etnickými, z přirozených materiálů, které mají moc svými vibracemi prostoupit buňky našeho těla a příznivě ovlivnit jejich stav. Hledám prapůvodní čistotu a sílu hudby.  Experimentuji se zvukem. Aby hudba byla energeticky "výživná" musí trvat určitou dobu. Spojuji ve své tvorbě všechny vlivy, které jsem na své cestě potkala a vytvářím svoji osobní zpověď. Ctím indiánskou moudrost a cítím hluboký vděk za život. Tvořím původní intuitivní písně a mantry pro podporu vnitřního vyladění a vědomé bytí. Spolupracuji s ženským zpívajícím kruhem Alunaire. 

Významnými hudebními setkáními pro mne byla to s Idou Kellarovou, Anitou Doulne, Frankie B. Frankem, Anetou Gregovou, Michalem Burianem, Pavlem Černým v Han hepi wašte a momentálně s Ladislavem Frydrýnem, Michalem Turkem a Lenkou Počtovou. Virtuální hudební setkání pak s Georgem Harissonem a mnoha dalšími. Na cestě hledání "pravé" hudby mi pak byl velkou inspirací Vlasta Marek s jeho knihou "Tajné dějiny hudby". Cesta je cíl - hledání pokračuje...

Z projektů minulých i současných:

Han hepi wašte - Indiánské a jíné písně

Alunaire - hudební procházka Vyšehrad

Africké polyfonie s Anitou Doulne