O hudbě, která léčí...

08.09.2023

Hudba pro relaxaci, uvolnění, hluboké pozitivní působení na každou buňku těla, nastartování ozdravných procesů v nás. Vibrace hudby dokáže s naším tělem divy. Některá nás uklidní, jiná naplní energií. Jak poznat tu pravou?  

Hledám harmonii v přírodě, věřím a cítím, že člověku dělá dobře vše přirozené. Tedy i přirozená hudba, Co si pod ní představit? 

  • Je hraná na přirozené - opravdové nástroje, tedy nástroje ze dřeva, přírodnin, kovu... 

  • Nástroje jsou v ideálně vyrobeny ručně. Třeba tradičně vyrobená tibetská mísa vypadá ve srovnání se strojově vyrobenou nedokonale... Ale! Právě tato nedokonalost vytváří při hraní bohatší zvuk, plný alikvót, který na nás vibračně velice pozitivně působí. Říká se, že 15 minut hry na didgeridoo je "výživnější", než 45 minutový koncert symfonického orchestru... Vyzkoušejte... Je ovšem samozřejmě rozdíl mezi kvalitním ručně vyrobeným nástrojem a levnou atrapou pro turisty...  

  • Ideální prožitek budete mít při poslechu reálného nástroje na živo... Dech hudebníka rozezvučí indiánskou flétnu a její vibrace prostoupí prostor kolem vás... Prostor ve vás... 

  • Je dobré, aby písně trvaly aspoň 6 minut, jinak sotva se tělo na frekvence dané hudby vyladí, hudba končí a vylaďování začíná znovu... Jako TV přijímač, který sotva vyladí signál, musí chytat nový a žádnému přenosu, který by stál za řeč nedojde... Samozřejmě si oblíbenou píseň můžeme pouštět pořád dokola a nabažit se jí dosyta :)  
  • Na tělo lépe působí nástroje laděné tzv. přirozeně. 

  • Nahrávka? Ano, ale... Byla nahrána na přirozené nástroje? Jedná se o záznam lidské hry na nástroj, nebo byl rytmus srovnán počítačem do perfektního tempa? Zpívá člověk, nebo byl hlas upraven počítačem, aby byl 100% čistě vyladěný? Právě drobounké "lidské" nedokonalosti, sotva postřehnutelné, nám dělají vibračně dobře... Jsou normální, přirozené... A tak je počítačem "zdokonalená" nahrávka čímsi, co naše buňky nijak neobohatí, nepohladí, nevyživí.... Může být líbivá, ale je "odpojená" od podstaty. A naše tělo to cítí...

  • Jak poslouchat nahrávku? Telefon nestačí... Kvalitní reprobedny či sluchátka s širokým rozsahem předávaných frekvencí umožní "vibrační výživu" našich buněk... :) 

Nejvíc ale léčivé vibrace hudby prožijete, když budete na přirozené nástroje hrát sami. Existuje mnoho nádherných intuitivních nástrojů, vhodných k meditaci, hře jen tak pro radost, zvládnou na ně hrát i děti.  Naplní vás úžasem a budete hrát jako virtuóz nebo šaman :) Opravdu. Zkuste třeba:

Přeji mnoho nádherných chvil, naplněných hudbou :)

Daniela


Vyzkoušet některé nástroje si bude moct třeba zde: